Sklenené fólie Sturdo

Displeje nás v súčasnom svete obklopujú na každom kroku. Telefóny, počítače, tablety, televízory. Má to svoje výhody – sú to užitoční pomocníci a zdroje okamžitých informácií a zábavy. Avšak pri ich dlhodobom používaní môže dochádzať k poškodeniu zdravia. Zvýšené riziko predstavuje modré svetlo, ktoré vyžarujú rôzne typy displejov.

Modré svetlo

Modré svetlo je súčasťou bieleho svetla, vlnovou dĺžkou nadväzuje na ultrafialové svetlo. Je nositeľom značnej energie, ktorá sa dostáva do oka. Modrému svetlu sú vo zvýšenej miere vystavení používatelia tabletov, smartfónov a LCD monitorov. Na rozdiel od prírodného svetla je oko pri práci s uvedenými zariadeniami vystavené pôsobeniu žiarenia z krátkej vzdialenosti. Toto výrazne zvyšuje jeho mieru škodlivosti. Vystavovanie sa škodlivému modrému žiareniu spôsobuje namáhanie zraku, pri dlhodobom používaní poškodenie očnej sietnice. Rovnako môže dochádzať k rozmazanému videniu, bolestiam hlavy a problémom so zaspávaním. Žiarenie ovplyvňuje tvorbu hormónu spánku – melatonínu.

 

Riešenie

Softvérové resp. technologické riešenia, ktoré v minulosti vyžarovanie obmedzovali, nedokázali zachovať farebnú vernosť obrazoviek pri jeho dostatočnej redukcii. Riešenie ponúka až technológia Anti-Blue Light. Pomáha redukovať až 90 % škodlivého modrého žiarenia bez dopadu na farebnosť displeja.

 

Sklenená fólia Sturdo s Anti-Blue Light filtrom

Prečo neskĺbiť tieto skvelé vlastnosti s ochrannou funkciou sklenených fólií? Do nášho sortimentu pribudli fólie Sturdo Anti-Blue Light. Sú skvelou ochranou nielen pre Váš telefón, ale aj zrak. Chránia displej telefónu pred škrabancami, ale aj závažnejším mechanický poškodením. Súčasne disponujú Anti-Blue Light filtrom, ktorý redukuje vyžarovanie UV a modrého svetla.

 

V pevnom plastovom obale nájdete okrem samotnej fólie sadu nástrojov na bezproblémové nalepenie fólie: vlhčenú a suchú handričku, odstraňovač prachu (samolepka) a stierku.

 

Výhody použitia:

  • redukcia modrého a UV vyžarovania z obrazovky
  • fólia neovplyvňuje farbu, jas ani ďalšie parametre displeja
  • ochrana telefónu nielen pred škrabancami, ale aj pred závažnejším mechanickým poškodením
  • zvyšená hodnotu mobilu pre ďalší predaj (telefón predáte prakticky bez škrabancov, nepoškodený)
  • zaoblené okraje fólie bránia jej samovoľnému odliepaniu pri každodennom používaní
  • je nenápadná, vďaka hrúbke 0.25 mm ju ani nepostrehnete

 

Pozrite si nasledovné video, kde vám na jednoduchom pokuse s UV lampou a bankovkou ukážeme, ako fólia redukuje priepustnosť modrého svetla: