Sturdo magnetický držiak do auta.

V našom blogu  Vám tentokrát chceme predstaviť ďalšiu vychytávku uľahčujúcu život v aute. Reč je o magnetickom držiaku na mobil značky Sturdo, ktorý oproti iným držiakom vyniká niekoľkými vlastnosťami.

V prvom rade treba spomenúť, že nejde o klasický držiak, ktorý sa nalepuje na čelné sklo auta. V tomto prípade ide o držiak, ktorý sa umiestňuje do vetracej mriežky Vášho vozidla, zabezpečuje teda nerušený výhľad na vozovku. Napriek tomu, že nejde o klasické umiestnenie sa držiak nachádza na mieste, ktoré zabezpečuje pohodlné užívanie zariadenia napríklad pri využívaní GPS a podobne. Ďalšou vlastnosťou, ktorou sa odlišuje od klasických držiakov na mobilné telefóny je, že ide o magnetický držiak, čo znamená rýchle umiestnenie telefónu bez zbytočného zdĺhavého nastavovania. Napriek tomu, že ide o magnetický držiak, netreba sa obávať toho, že by bol nestabilný a neudržal Vaše zariadenie bezpečne na mieste. Magnetický stojan Sturdo má vylepšené uchytenie, ktoré je vybavené podperným ramenom pre lepšiu stabilitu.

Ako správne nastaviť držiak?

  • Pred umiestnením držiaka do vetracej mriežky nastavte rozteč vidlice tak, aby neprekážala vertikálnej vetracej mriežke. Spodné rameno otočte smerom nadol. Vidlice opatrne vtlačte do otvoru ventilácie, až kým držiak nezapadne.
  • Pred nastavením polohy hlavy držiaka, musíte uvoľniť fixačné matice. Po nastavení správnej polohy, matice opäť zaskrutkujte. (úplným odskrutkovaním matíc môžete držiak demontovať)
  • Pozíciu hlavice je možné určiť natočením do všetkých smerov. Po nastavení správnej polohy hlavicu zafixujte dotiahnutím fixačnej matice.
  • Hlavica držiaka je magnetická, takže telefón uchytíte na držiak pomocou plechovej podložky. Obdĺžnikovú môžete umiestniť pod kryt telefónu. Okrúhlu môžete nalepiť na telefón alebo kryt telefónu.

V balení nájdete 3 uchytávacie pliešky:

  • 2 kruhové vybavené samolepkou pre nalepenie na telefón alebo puzdro
  • 1 zaoblený obdĺžnikový, ktorý sa umiestňuje pod zadné puzdro (má špeciálnu vrstvu, ktorá zabraňuje poškriabaniu telefónu)

Magnetický držiak Sturdo je veľmi flexibilný, je možné ho nastaviť do požadovaného uhla. Samozrejmosťou je, že je držiak možné umiestniť do vertikálnej aj horizontálnej vetracej mriežky. Úchyt, ktorým sa držiak prichytáva na mriežku je predĺžený. Vzduch z klimatizácie teda prúdi voľne a nespôsobuje prehrievanie telefónu pri zapnutom kúrení v motorovom vozidle, takisto v lete pri zapnutej klíme slúži ako chladenie Vášho mobilného telefónu. Predĺžené rameno slúži taktiež na to, aby sa zabezpečil väčší uhol otáčania, a teda, aby ste si ho mohli prispôsobiť podľa Vašich potrieb.

Netreba sa obávať ani poškodenia mriežky, úchyt je prispôsobený tak, aby ho bolo možné umiestniť bez zbytočného násilia a tlačenia, jeho aplikácia je preto jednoduchá a rýchla. Pri vyberaní platí to isté pravidlo, vyberanie je jednoduché, nie je potrebné ťahanie ani iná silnejšia manipulácia, preto nemôže dôjsť k poškodeniu.

Výhodou je možnosť kombinovať držiak s ostatnými Sturdo stojanmi.

Magnetický držiak Sturdo, ale aj iné držiaky a ďalšie komponenty pre Váš mobilný telefón nájdete na našom eshope.